Projektowanie stron internetowych

Jako XPStudio projektuję przejrzyste, estetyczne strony internetowe, będące nie tylko wizytówką Twojej firmy, ale także skutecznym narzędziem pozyskiwania nowych klientów. Projektowanie stron internetowych pod najnowsze urządzenia mobilne, atrakcyjnych wizualnie, zgodnych z najnowszymi trendami z naciskiem na jakość dostarczanego rozwiązania - to specjalność XPStudio. A wszystko to z dbałością o pozycjonowanie od pierwszej linii kodu.

Projektowanie responsywnych stron internetowych
01

Projektowanie responsywnych stron internetowych

Stale wzrastająca popularność urządzeń mobilnych spowodowała stosowanie rozwiązań i technologii umożliwiających projektowanie stron pod tablety czy smartfony. W związku ze zmianą algorytmów indeksujących najpopularniejszej wyszukiwarki Google - wszystkie projektowanie przez XPStudio strony internetowe są budowane wg powyższych standardów. Projektowane strony internetowe są wyświetlane poprawnie zarówno na komputerach typu desktop, urządzeniach przenośnych typu laptop, tablet oraz na nowoczesnych telefonach typu smartfon.


02

Wysoka jakość kodu, optymalizacja

Projektując oraz tworząc strony internetowe XPStudio kładzie duży nacisk na jakość tworzonego kodu oraz szybkość wczytywania Twojego serwisu czy strony. Od samego początku budujemy stronę w taki sposób, aby spełniała wymogi optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu Twoja witryna szybciej znajdzie się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania a to może się przełożyć na:

Szybki zwrot z inwestycji w stronę internetową Zwiększenie zapytań ofertowych - efekt "wirtualnego" handlowca Szybsze budowanie pozycji Twojej marki
Wysoka jakość kodu strony internetowej

Estetyka wykonania strony internetowej
03

Estetyka wykonania, przejrzystość

Strony projektowane przez XPStudio tworzonę są z duża estetyką wykonania, kierując się najnowocześniejszymi trendami graficznymi w projektowaniu stron internetowych. Praca nad każdą stroną rozpoczyna się od etapu analizy i specyfikacji wymagań gdzie poprzez prace koncepcyjną tworzona jest architektura informacji przyszłej strony .

Dzięki etapowi makietowania klient otrzymuje wstępny wizualny wygląd strony. Już na etapie makietowania - szkicowania strony duży nacisk kładziemy na przejrzystość, funkcjonalność i użteczność przyszłego serwisu. Makieta jest solidną bazą i fundamentem dla prac graficznych. Dzięki takiemu podejściu do procesu projektowania - ostateczny wygląd strony nie jest tylko przypadkową kreacją graficzną - ale w sposób funkcjonalny i użyteczny "ubiera" warstwę informacyjną w estetyczną, elegancką i nowoczesną formę graficzną.


04

Pozycjonowanie, optymalizacja SEO

Pozycjonowanie i optymalizacja SEO są uwzględnianie już na etapie projektowania stron internetowych. Poszczególne elementy strony są dobierane tak aby na późniejszych etapach realizacji wspierały działania SEO. Tymi elementami mogą być np. dane strukturalne (structured data) czy elementy rozszerzone (rich snippets).

Na etapie kodowania podejmujemy szereg innych działań, których celem jest jak najlepsze pozycjonowanie strony. Do działań tych należy optymalizacja kodu CSS, HTML czy JS (tak aby strona jak najszybciej się ładowała), dodanie Open Graph Meta Tags, wdrożenie mechanizmu lazy-loading - oraz szereg innych działań związanych z technicznymi aspektami działania strony internetowej. Ostatni element działań SEO - to dobranie odpowiednich słów i fraz kluczowych czy modyfikacja tekstów - tak aby były bardziej dostosowane pod wymagania SEO.

Pozycjonowanie, SEO

Strony wizerunkowe
Projektowanie stron wizerunkowych - główny nacisk położony na warstwę graficzno-prezentacyjną i wizerunek marki.

Strony firmowe
Projektowanie stron firmowych - firmowe strony interentowe projektowane w taki sposób aby pełnić role wirtualnego handlowca.

Strony informacyjne
Projektowanie stron informacyjnych - serwisy i portale tematyczne, gdzie warstwa informacyjna gra pierwszą rolę.

Strony produktowe
Serwisy promujące produkt bądź całe serie produktów - służace budowaniu marki, prezentacji produktu lub usługi.

Blogi
Projektowanie blogów - czyli często tematycznych bądź osobistych stron internetowych służących dzieleniu się więdzą, opiniami - często w połączeniu z funkcją marketingową

Strony katalogowe
Projektowanie stron katalogowych służących prezentacji i promocji znacznej liczby produktów. Często z uporządkowanymi danymi czy parametrami w postaci kart produktów.

Proces realizacji

strony internetowej
Analiza
1

Etap analizy to przede wszystkim poznanie specyfiki danej branży, produktu czy usługi, która będzie prezentowana na projektowanej stronie internetowej. XPStudio przeprowadza także analizę konkurencji aby poznać mocne i słabe strony branży, tak aby projektowanie strony internetowej przebiegło w sposób optymalny.

Specyfikacja wymagań
2

Specyfikacja wymagań strony internetowej to etap, w którym wspólnie z zamawiającym określamy potrzeby funkcjonalne, wizerunkowe oraz informacyjne przyszłej strony. Na tym etapie określamy również główny cel i charakter witryny - wizerunkowy, handlowy, informacyjny - a być może połączenie wszystkich tych cech.

Makieta strony internetowej
3

Makietowanie to istotny etap projektowania strony internetowej. Na podstawie specyfikacji wymagań projektowane są poszczególne podstrony w formie graficznych makiet zawierających istotne komponenty przyszłej strony. Makiety wizualizują podstrony i pozwalają lepiej doprecyzować potrzeby zamawiającego.

Projekt graficzny lub wybór gotowego szablonu
4

Projektowanie stron internetowych to również etap związany z wizualną i prezentacyjną warstwą strony internetowej. Projekt graficzny zawsze przygotowywany jest na podstawie poprzedniego etapu - makietowania. Dzięki temu rzeczywiście na tym etapie skupiamy się wyłącznie na warstwie graficznej. Projekt jest dostarczany w sposób sprawny i uporządkowany.

Prace programistyczne
5

Prace programistyczne to etap, w którym gotowy projekt graficzny jest przetwarzany na formę dostępną dla przeglądarek internetowych - z wykorzystaniem różnych technologii - HTML, CSS, JavaScript czy PHP. Na tym właśnie etapie powstaje finalna wersja strony internetowej, która potem jest wyświetlana na ekranie komputera, laptopa czy też na wyświetlaczu smartfona.

Wdrożenie i prace wykończeniowe
6

W ostatnim etapie finalna wersja strony jest wdrażana na docelowy serwer klienta. Na tym etapie przeprowadzane są prace wykończeniowe związane z optymalizacją strony - kompresją grafik i zdjęć, optymalizacją kodu, pracami nad wydajnością i prędkością działania. To również na tym etapie XPStudio zadba o bezpieczeństwo strony internetowej.

Strony dopasowane do możliwości i budżetu firmy

Estetyka, przejrzystość wykonania strony

Najlepsze praktyki pozycjonowania - od etapu projektu

Zobacz wybrane realizacje

HYDRO-GAZ-MED - strona internetowa
Laboratorium Dachów Zielonych - strona internetowa
Saks-pol - strona internetowa
Indachem - strona internetowa
Sklep budowlany - strona internetowa
Verodom - strona internetowa