Pozycjonowanie stron internetowych

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych

w kilku słowach i skrócie

Pozycjonowanie to proces optymalizacji strony internetowej mający na celu uzyskanie jak najlepszej pozycji w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek internetowych. W większości przypadków będzie to Google - najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa.

Pozycjonowanie stron to proces związany z optymalizacją działania strony, jej bezpieczeństwem, architekturą informacji, odpowiednim nasyceniem słów czy fraz kluczowych w treści strony. Z drugiej strony są to również działania związane już poza samą stroną - przede wszystkim jest to budowanie linków do niej - w formie płatnych reklam, tekstów i artykułów sponsorowanych czy też odnośników na forach czy blogach tematycznych.


Dlaczego pozycjonować strony?

Dlaczego pozycjonować?

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z najistotniejszych procesów związanych z budowaniem i utrzymaniem serwisu www. Możemy mieć pięknie i poprawnie zaprojektowaną stronę internetową - ale bez działań związanych z pozycjonowaniem - SEO, niestety nikt tej strony nie znajdzie. Pozycjonowanie to proces dzięki któremu Twoja strona będzie się znajdowała wysoko w indeksie wyszukiwarek. Dzięki czemu strona nie będzie tylko wirtualną formą prezentacji oferty Twojej firmy - ale stanie się "wirtualnym handlowcem". Wysoka pozycja w indeksie wyszukiwarek - a na polskim rynku będzie to w większości przypadków wyszukiwarka Google - będzie się przekładała na wysoką ilość wejść na Twoją stronę - a w rezultacie na konkretne zapytania ofertowe w przypadku strony produktowej czy usługowej. W przypadku sklepów internetowych - z reguły będą to już bezpośrednie zakupy.


Pozycjonowanie - działania on-site

Pozycjonowanie SEO czyli działania onsite

Wszelkie działania związane z pozycjonowaniem a mające swoje miejsce już konkretnie na stronie (w kodzie strony, w ustawieniach konfiguracyjnych serwera czy w samej treści tekstów) noszą skrótową nazwę SEO (Search Engine Optimization). Czasami działania te bywają nazywane pozycjonowaniem onsite (czyli na stronie) - gdyż właśnie całość prac związanych z tym procesem odbywa się właśnie w obrębie strony www i ewentualnie serwera www. Mogą one przybierać formę następujących działań:

Dostosowanie strony do wyświetlania na urządzeniach mobilnych Nasycenie elementów strony słowami i frazami kluczowymi Optymalizacja czasu wyświetlania strony

Działania onsite to bardzo istotny proces związany z pozycjonowaniem strony internetowej. Stale aktualizowane algorytmy wyszukujące monitorują dziesiątki czynników na Twojej stronie - i na ich podstawie określają jej miejsce w wynikach wyszukiwania Google.


Pozycjonowanie - działana off-site

Pozycjonowanie offsite

Drugą stroną pozycjonowania są działania poza samą stroną internetową zwane działaniami działaniami offsite. Nie dotyczą one treści, kodu czy czasu ładowania strony, a skupiają się na zewnętrznych czynnikach pozycjonowania takich jak: pozyskiwanie linków do strony (tzw. link-building), tworzenie i optymalizacja wizytówki Google, prowadzenie profili w mediach społecznościowych.

Pozyskiwanie linków (tzw. link-building) polega na tworzeniu linków do Twojej strony z wartościowych serwisów, portali branżowych, tematycznych blogów czy branżowych katalogów firm. Utworzenie i optymalizacja wizytówki Google Moja Firma również może istotnie zwiększyć ruch na Twojej stronie. Podobne efekty zyskamy dzięki publikacji odnośników do Twojej strony w mediach społecznościowych.

XPStudio jest zwolennikiem naturalnego działania off-site - linki (czy to z mediów społczenościowych czy z katalogów) warto zdobywać spokojnie, rozłożywszy te działania w czasie.


Pozycjonowanie SEO onsite

co wchodzi w skład usługi?

Analiza strony pod kątem SEO

Analiza aktualnego stanu strony pod kątem SEO - sprawdzenie jakości kodu i głównych czynników mających wpływ na pozycjonowanie.

Optymalizacja kodu

Optymalizacja kodu strony pod kątem wytycznych SEO, dodanie brakujących elementów, uporządkowanie ich, ewentualna korekta.

Optymalizacja zdjęć i grafik

Optymalizacja elementów wizualnych pod kątem SEO, konwersja do nowoczesnych formatów dedykowanych pod zastosowania webowe.

Optymalizacja prędkości pod kątem wytycznych Google

Optymalizaja techniczna strony internetowej pod kątem wytycznych Google Page Speed Insight.

Wdrożenie certyfikatu SSL

Instalacja i wdrożenie certyfikatu SSL na stronie. Wdrożenie certyfikatu zwiększa bezpieczeństwo strony ale również ma wpływa pozytywnie na pozycjonowanie.

Nasycenie słowami i frazami kluczowymi

Modyfikacja tekstów, meta tagów, czy opisów na stronie w taki sposób, aby odpowiednio nasycić zawartość strony słowami czy frazami kluczowymi.

Dodanie danych strukturalnych

Dodanie danych strukturalnych tzw. Micro-Data - znaczników umożliwiających przeglądarkom internetowym lepsze rozumienie zawartości strony internetowej.

Optymalizacja metadanych

Zoptymalizowanie tzw. meta tagów pod kątem SEO. Dane te powinny być zarówno odpowiedniej jakości jak i długości aby pracowały na pozycję w indeksie Google.

Responsywność strony

Wdrożenie lub poprawa wersji mobilnej strony internetowej są działaniami zwiększającymi szanse wysokich wyników w indeksie wyszukiwania.


Pozycjonowanie SEO offsite

co wchodzi w skład usługi?

Tworzenie i optymalizacja wizytówki Google Moja Firma

Utworzenie, konfiguracja i optymalizacja wizytówki Google Moja Firma. Dzięki temu Twoja firma będzie również widoczna w mapach Google

Optymalizacja mediów społecznościowych, publikacja treści

Pomoc przy konfiguracji i optymalizacja profili społecznościowych, nie tylko w kwestiach związanych z SEO - ale również w działaniach graficznych

Pomoc przy pozyskiwaniu wartościowych linków

Pomoc w dodawaniu linków do wartościowych katalogów stron, wyszukiwanie i weryfikacja potencjalnych miejsc dodawania linków.

Najistotniejsze korzyści

pozycjonowania on-site stron internetowych

Wyższe pozycje w naturalnych (organicznych) wynikach wyszukiwania - wzrost zysków

Zwiększenie ruchu na stronie www, wzrost odwiedzin potencjalnych klientów - wzrost zapytań ofertowych

Wzrost jakości strony internetowej, poprawa treści, usprawnienie użyteczności

Dlaczego warto pozycjonować

z XPStudio ?
  • Wiedza, wsparcie merytoryczne i programistyczne
  • Indywidualne podejście do klienta, branży i produktu który chcemy pozycjonować
  • Brak konieczności stałego abonamentu - rozliczamy się za konkretne prace
  • Dostosowanie budżetu do możliwości finansowych Twojej firmy
  • Możliwość edycji, rozbudowy i dostosowania tekstów pod wytyczne SEO
  • Monitorowanie, analizy efektywności przeprowadzonych prac

Potrzebujesz wyceny, chcesz zadać pytanie?

Skontaktuj się z XPStudio mailowo bądź telefonicznie